Tým PF UK na soutěži Central and Eastern European Moot Competition (CEEMC) 2024

foto

Tým PF UK na soutěži Central and Eastern European Moot Competition (CEEMC) 2024

Tým PF UK si získal v Central and Eastern European Moot Competition (CEEMC) 2024 celkové 3. místo, 2. místo za písemná podání a individuální ocenění!

Adam Bařinka, Marek Jankovský, Kristýna Krejčová a Da Bean Ye se během mootovací soutěže simulující řízení o předběžné otázce před Soudním dvorem EU na několik měsíců ponořili do přípravy písemných podání, za které získali 2. nejvyšší bodové ohodnocení. Soutěž následně završili ústními koly, na kterých přednesli své argumenty před panely zahrnujícími současné i bývalé soudce a generální advokáty SDEU, funkcionáře unijních institucí, advokáty i akademiky. Celkově si odnesli 3. místo a Marek Jankovský navíc získal ocenění Noted Speaker Prize! Spolupořadatelem letošního ročníku soutěže byla zároveň i naše fakulta, na jejíž půdě se konalo slavnostní zahájení a finále ústních kol.

Velký úspěch, ale co je nejdůležitější: CEEMC 2024 dalo týmu nezapomenutelnou zkušenost, příležitost prezentovat měsíce tvrdé práce před největšími kapacitami v oboru, zlepšení v soft skills a hlavně přátelství.

Tým celou soutěží provázeli koučové a bývalí soutěžící Sára Tichá, David Závada a Jana Soukupová.

Za podporu i tento rok děkujeme také partnerské advokátní kanceláři Bříza & Trubač.

Moc gratulujeme!