Zahraničí - přehled aktualit

Přehled všech aktualit

   Nabídka odborných PŘEDMĚTŮ V NĚMČINĚ + ZDARMA KURZ NĚMČINY na Goethe Institutu

   V zimním semestru akademického roku 2023/2024 budou blokově vyučovány dva odborné předměty v německém jazyce hostujícím profesorem z UNI Regensburg prof. Frankem Maschmannem:

   HV4209 Einführung in das deutsche Zivilrecht (kurz koncipován jako úvodní předmět pro získání vhledu do německého občanského práva)

   HV4013 Grundzüge des Arbeitsrechts (mírně pokročilejší kurz zaměřený na německé pracovní právo a korporátní compliance)

   Předměty jsou vhodné jako příprava na…

   Diploma in English Law and Legal Skills - online meeting pro zájemce

   Dovolujeme si Vás upozornit, že se ve čtvrtek 28. října uskuteční online meeting pro zájemce o Diploma in English Law and Legal Skills pod vedením dr. Stephena Terretta.

    

   Dr Stephen Terrett is head of the British Law Centre, an educational charity based at the Faculty of Law, University of Cambridge. The BLC teaches the Diploma in English Law and Legal Skills (“DELLS”) throughout the CEE region, including at Charles University, Prague.

   On…

   Zahraniční oddělení PF UK vypisuje výběrové řízení na obsazení 2 míst studentských pomocných sil

   Zahraniční oddělení PF UK vypisuje výběrové řízení na obsazení 2 míst studentských pomocných sil na období akademického roku 2023/2024 (s možností pokračování spolupráce i do dalších let).

    

   Požadavky a náplň činnosti:

   hlásit se mohou studenti především 1.-3. ročníku PF UK; nezbytná je znalost anglického jazyka na velmi vysoké úrovni, další jazyky (především němčina) jsou výhodou; předpokládají se organizační schopnosti, samostatnost, absolutní spolehlivost,…

   Dodatečná nabídka semestrálních pobytů pro studenty a doktorandy v rámci přímé meziuniverzitní spolupráce na partnerských univerzitách v Německu a ve Švýcarsku na 2023/2024

   Seznam předpokládaných nabízených míst:

    

   Goethe Universität Frankfurt am Main

   2 semestrální stipendia pro studenty bakalářského, magisterského nebo doktorského studia - 300 EUR měsíčně


   Universität des Saarlandes

   2 semestrální stipendia pro studenty bakalářského nebo magisterského studia - 934 EUR měsíčně 2 semestrální stipendia pro doktorandy - 1200 EUR měsíčně (možné vyjet na několik týdnů – max. 3 měsíce v období leden – prosinec 2024)


   Heinrich Heine…

   Nabídka měsíčních stipendijních pobytů pro doktorandy a akademiky na Universität Hamburg v roce 2023

   Universität Hamburg nabízí prostřednictvím rektorátu UK tato dodatečná stipendia pro akademiky a doktorandy na pro rok 2023:

   4 jednoměsíční stipendia pro doktorandy - 1200 EUR/měsíčně; 4 jednoměsíční stipendia pro akademiky – 1900 EUR/měsíčně.

   Ubytování v Hamburku si akademici i doktorandi musí zajistit sami.

    

   Požadované přílohy:

   Academic Visitor Application Strukturovaný životopis (jen u doktorandů) Předběžný příslib přijetí od pedagoga z partnerské…

   ZAHRANIČNÍ MOBILITA STUDENTŮ MIMO PROGRAM ERASMUS+

   Studenti doktorských studijních programů a studenti magisterského studijního programu PF UK mohou vycestovat do zahraničí na individuálně připravené studijní nebo výzkumné pobyty, jakož i na konference s aktivní účastí. Pokud nemohou být tyto aktivity podpořeny zcela nebo alespoň z části z jiných finančních zdrojů (např. Erasmus+, DAAD, Aktion Österreich, Fulbright, programy Domu zahraniční spolupráce, GAUK, Fond mobility, POINT UK,…

   Vyhlášení doplňkového výběrového řízení na zahraniční studijní pobyty ERASMUS+ v letním semestru 2023/2024

   Vypisujeme tímto výběrové řízení pro obsazení zbývajících volných míst na zahraniční studijní pobyty na partnerských univerzitách v programu Erasmus+ (a dále též pro švýcarské a britské univerzity). Vypsání tohoto doplňkového výběrového řízení je možné s ohledem na dodatečně uvolněné prostředky na program Erasmus+, které fakultě umožní vyslání cca. 10 dalších studentů na letní semestr 2023/2024 s podporou stipendia.